Holter EKG - Przychodnia Lekarska ŻYCIE, Nowy Dwór Mazowiecki
x

Holter EKGHolter EKG to 24-godzinna rejestracja EKG, dzięki której można dokładnie zarejestrować pojawiające się nieprawidłowości pracy serca.

Badanie polega na umieszczeniu na klatce piersiowej elektrod połączonych z urządzeniem rejestrującym zapis EKG (to małe pudełko noszone przy pasku), z którymi Pacjent chodzi i śpi przed całą dobę. Badanie HOLTER EKG jest badaniem nie wymagającym specjalnego, wcześniejszego przygotowania.

Pacjencie załóż wygodne, luźne ubranie (np. rozpinaną koszulę, T-shirt). W gabinecie personel medyczny odtłuści miejsca, w których trzeba przykleić elektrody (jeśli masz owłosioną klatkę piersiową, konieczne będzie wygolenie miejsc przyczepu elektrod). Osoby z bujnym owłosieniem klatki piersiowej powinny rozważyć jego usunięcie, ponieważ włosy mogą utrudniać przewodzenie prądu z elektrod.

Po upływie doby zgłaszasz się do placówki, w której było zakładane urządzenie. Personel medyczny zdejmuje je, podłącza do komputera i odczytuje wynik. Nie kąp się, nie bierz prysznica (urządzenie może się wtedy zamoczyć).
  Partnerzy