Diagnostyka jaskry - Przychodnia Lekarska ŻYCIE, Nowy Dwór Mazowiecki
x

Archiwum aktualności

Diagnostyka jaskry

Jaskra to choroba charakteryzująca się postępującym, nieodwracalnym uszkodzeniem nerwu wzrokowego i pola widzenia, aż do całkowitej utraty wzroku. 80% chorych nie wie, że choruje, a pierwsze objawy pojawiają się dopiero przy uszkodzeniu nerwów na poziomie 50%.

Miło nam poinformować, że Przychodnia Lekarska Życie oferuje diagnostykę obrazową oczu: badanie OCT tarczy nerwu wzrokowego (dawniej GDX),  ultraczułe badanie komórek zwojowych siatkówki - badanie GCC (najwcześniej obrazuje zmiany jaskrowe) oraz OCT plamki żółtej (optyczna koherentna tomografia).

Dzięki doświadczonym lekarzom i apaturze możemy analizować grubość warstwy włókien nerwowych siatkówki, które są uszkadzane w przebiegu jaskry i diagnozować wczesne formy tej choroby. Czynnikami ryzyka jaskry są: wiek powyżej 40 lat, skłonności rodzinne, cukrzyca, krótkowzroczność pw. -4 dioptri, podwyższony cholesterol i glukoza, skłonność do migren oraz narażenie na ciągły stres. Jeśli spełniasz któryś z nich - zapisz się na badanie już dzisiaj!


Rok publikacji: 2018
  Partnerzy