Bioenergoterapia - Przychodnia Lekarska ŻYCIE, Nowy Dwór Mazowiecki
x

Archiwum aktualności

BioenergoterapiaBioenergoterapia to dziedzina z zakresu medycyny naturalnej, oparta na założeniu, że ludzkie ciało funkcjonuje dzięki przepływowi energii, a każde zaburzenie lub jej nieprawidłowy przepływ może być przyczyną choroby.

Ma wyjątkowo szerokie spektrum zastosowań. Przyspiesza procesy gojenia ran i złamań, rehabilitacji pourazowej i poudarowej, a także okres rekonwalescencji. Wspomaga szybsze zakończenie leczenia w chorobach przewlekłych, a także pomaga osiągnąć harmonię ciała i ducha.

Bioenergoterapeuta w trakcie kilkudziesięciominutowej sesji  poszukuje w ciele zaburzeń energetycznych, a następnie je usuwa. Porusza się przy tym wzdłuż 7 głównych czakr, czyli centrów energetycznych, znanych i stymulowanych także w trakcie treningów jogi. Poczynając od czakry podstawy w rejonie kości ogonowej, aż do czakry korony znajdującej się tuż nad czubkiem głowy.W praktyce czakry odzwierciedlają obszary rozwoju człowieka i jego potencjału. Sumują się w nich efekty oddziaływania czynników sprzyjających temu potencjałowi, jak i go ograniczających. Im bardziej harmonijna energia czakr, tym jesteśmy zdrowsi, skuteczniej realizujemy zamierzenia oraz uzyskujemy większą radość z życia. I odwrotnie – brak harmonii energii czakr wiąże się z brakami potencjału w powiązanych obszarach oraz niedostatkiem lub nawet zupełnym brakiem w nich osiągnięć.

W ramach terapii oferujemy ponadto dokumentowanie diagnostyki i podejmowanych działań. Pozwala to zachować terapeutom ciągłość zabiegów, a pacjentowi śledzić ich postępy.

Bioenergoterapia jest całkowicie naturalną, znaną od wieków, nieustannie praktykowaną i na bieżąco doskonaloną formą terapii. Zasady bioenergoterapii stosuje intuicyjnie każdy z nas – dotykanie ręką bolącego miejsca, potrzeba kontaktu z przyrodą, słuchanie śpiewu ptaków czy kawa na tarasie o wschodzie słońca to przecież naturalne sposoby wyrównywania pola energetycznego naszego ciała.

Terapia prowadzona jest przez dyplomowanego terapeutę. Stosowanie bioenergoterapii nigdy nie może wpłynąć na decyzję o zaprzestaniu leczenia klinicznego - stosowana jest jedynie jako skuteczna metoda wspomagająca.

Rok publikacji: 2021
  Partnerzy