Psychodietetyk - Przychodnia Lekarska ŻYCIE, Nowy Dwór Mazowiecki
x

Przygotowanie do wizyty u psychodietetyka

PsychodietetykJak przygotować się do wizyty ?
Pierwsze spotkanie z psychodietetykiem trwa około 60 min. Na wizycie zostanie dokonana ocena stanu odżywienia, sposobu żywienia oraz wyników badań. Na tej podstawie, wspólnie z pacjentem zostaną ustalone indywidualne cele oraz zostana przedstawione wstępne zalecenia żywieniowe.

Przed pierwszą wizytą:

  • Wypełnij dzienniczek żywienia – notuj co, kiedy i w jakich ilościach spożywasz, zaznacz aktywność fizyczną. Niczego nie pomijaj! Dzienniczek prowadź przez 3 dni (w tym 1 wolny od pracy)
  • Przygotuj swoje wyniki badań – morfologię z rozmazem oraz mocz (nie starsze niż trzy miesiące), dodatkowo lipidogram, glukoza na czczo, TSH i zabierz je ze sobą na wizytę.

W dniu wizyty:
Nie pij kawy, alkoholu ani napojów energetycznych, a trzy godziny przed wizytą w ogóle niczego nie jedz ani nie pij. W gabinecie zostanie przeprowadzona analiza składu ciała, a posiłki zjedzone w dniu badania mogą sprawdzić, że wyniki będą przekłamane. Z tego samego powodu 24 godziny przed spotkaniem nie jest wskazane uprawianie intensywnych ćwiczeń fizycznych.

  Partnerzy