Profilaktyka nowotworów - Przychodnia Lekarska ŻYCIE, Nowy Dwór Mazowiecki
x

Archiwum aktualności

Profilaktyka nowotworów

Miesiąc październik dedykowany jest profilaktyce nowotworów piersi. Ważnym elementem wykrycia raka piersi jest regularne samobadanie piersi za pomocą dotyku. Badanie należy wykonywać raz w miesiącu, 2-3 dni po menstruacji, już od 20 roku życia. Drugim elementem prawidłowej profilaktyki jest również wykonanie badania USG piersi lub badania mammograficznego.

Z kolei miesiąc listopad i ogólnoświatowa kampania Movember dedykowana jest profilaktyce nowotworów prostaty. Nowotwór gruczołu krokowego diagnozowany jest coraz częściej w grupie wiekowej od 20 do 44 lat. Na szczęście szanse na jego wyleczenie są coraz większe - pod warunkiem wczesnego rozpoznania. Zachęcamy do wykonania badania krwi PSA oraz badania usg.

Akcje profilaktyczne mają na celu zapobieganie nowotworom, wykrywanie zmian na wczesnym etapie oraz zwiększanie świadomości wśród pacjentów. Drodzy Pacjenci! Jeśli w tym roku się jeszcze nie badaliście, to czas na zgłoszenie się na badania.

Życie w zdrowiu powinno być priorytetem całego społeczeństwa. Pacjent powinien być świadomy i odpowiedzialny za swoje zdrowie!

Szczegółowe informacje i zapisy w rejestracji Przychodni Życie lub pod nr 22 775 28 33 i 728 30 44 70.


Rok publikacji: 2023
  Partnerzy